Covid-19 Önlemlerimiz

Otel Ayanikola Tatil Evleri olarak sizlere verdiğimiz hizmetin temel prensibi misafir memnuniyetini esas alarak sağlıklı ve güvenli bir tatil geçirmenizdir. Dünya sağlık örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Covid-19 salgınıyla ilgili çalışmalarımızı ve siz değerli misafirlerimizi korumak, bu süreci hem birlikte atlatmak için arttırdığımız hijyen ve temizlik önlemlerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

Çalışanlarımız ile İlgili Hijyen Kurallarımız
Siz değerli misafirlerimize tesise girdiğiniz ilk andan otelden ayrıldığınız ana kadar vermekte olduğumuz hizmetin en önemli parçası olan otel çalışmalarımızın hijyeni, onların sağlıklı kalmaları ve bu konuda bilinçlenmeleri, etkili bir genel hijyen uygulaması için en önemli faktörlerden birisidir.
1- Çalışanlarımız işbaşı yapmadan önce dijital termometreler ile ateş ölçümleri yapılmaktadır. Ateşi yüksek ve hastalık bulguları rastlanan personelimiz, işbaşı yaptırılmamamaktadır. Kendisini iyi hissetmeyen personele iş yerine gelmemelerini ve yapılacak işlemler konusunda talimat verilmiştir.
2- Personel üniformaları sıklıkla değiştirilerek yıkanmakta ve personelimiz iş başı yapmadan önce dezenfekte uygulamasından geçmektedirler.
3- Personel ortak kullanım alanlarında ve geri plandaki çalışma ünitelerinde yeterli sayıda dezenfeksiyon ünitesi mevcuttur. Her personelimiz hangi depertmanda görev yaparsa yapsın ellerini dezenfekte etmekle beraber mutlaka her saatte bir ellerini kuralına göre yıkamak zorundadır.
4- Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanlarında ve bulaşıkhane gibi geri planda çalışan personelimiz maske ve tek kullanımlık eldiven takmak zorundadır.
5- Personel ortak kullanım alanlarında pandemi ve hijyen konularında afişler, broşürler bulunmakta ve bu alanlarda güvenli fiziki mesafe kuralı uygulanmakadır.
6- Her çalışanımız misafirlerimiz ile ve kendi aralarında iletişimlerinde güvenli fiziki mesafe kuralını bilmekte ve uygulamaktadırlar.
Dezenfeksiyon İşlemlerimiz
Otelimizde otelimizde toplu kullanım alanları Restaurant genel mekanlar mutfak alanı personel kullanım alanı ütü ve departmanlarımız detaylı bir şekilde etkiler ile bilinen ve onaylanan hidrojen peroksit bazlı malzeme ile dezenfekte edilmiştir Yapılan dezenfeksiyon işlemleri periyodik olarak devam etmektedir.
Genel mekanlar temizlik ve hijyen kurallarımız
1. Tüm genel alanlarda ve tuvaletlerde devamlı dokunulan yüzeyler kapı kolları trabzanlar lavabolar bataryalar pisuvar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük Özen gösterilmekte su ve deterjanla Temizlik yapıldıktan sonra dezenfektan kullanılmaktadır.
2. Tüm genel mekanlarımız da tuvaletlerimiz de ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparat ve üniteleri bulunmakta ve bunların Takibi de titizlikle yapılmaktadır.
3. Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları sıklaştıran olarak hazırlanan detaylı kontrol listeleri vasıtası ile denetlenmektedir
4. Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekanlardaki oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir
Misafir odaları
1. Tüm misafir odalarımızda amacımız sizlerin hijyenik ve tertemiz bir mekanda konaklamayı yapacağınız ortamı sizlere sunmaktır
2. Oda temizliğinde çalışan Kat Hizmetleri departmanı personel ve idarecilerimiz Maske ve tek kullanımlık eldivenler ile çalışmaktadırlar her odanın temizliği sonrasında diğer odanın temizliği başlamadan Eller yıkanarak yeni maske eldiven ve temizlik bezleri değişikliği yapılmaktadır.
3. O da temizliklerinde etkili dezenfektan ve çamaşır suyu kullanılmaktadır eller ile devamlı dokunan yüzeylere daha çok önem verilmekte kapı kolları bataryalar televizyon kumandası aydınlatma anahtarları su ısıtıcıları temizlikleri yapıldıktan sonra Ayrıca dezenfekte edilmektedir.
4. Kullanılan tüm havlular 90 derecede ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır
5. Odalarımız temizlik işlerini bittikten sonra minimum 1 saat süreyle havalandırmak da ve rutin olarak dezenfekte işlemine tabi tutulmaktadır
Tesise giriş ve çıkış işlemleri
Siz değerli misafirlerimizin kolay ve hijyenik olarak güvenli bir şekilde otelimize girişin çıkışı ile de alakalı bir takım ilave önlemler alınmıştır
1. Otel sınırları içerisine girdiğiniz anda eğitimi almış personelimiz tarafından ateş ölçümü yapılarak kayıt altına alınacaktır
2. Bavullar ve diğer eşyaları personelimiz tarafından dezenfekte edilmek suretiyle otelimize alınacak ve misafirimizin odalarına güvenli şekilde gönderilecektir
3. Görevli personelimiz uygulamakta olduğumuz önlem ve aldığımız tedbirleri genel olarak sizlere anlatacaktır
4. Check-in ve check-out işlemleri sırasında temas gerektirecek tüm işlemler mutlaka güvenli fiziki mesafe kuralı çerçevesinde ve usulüne uygun şekilde yapılacaktır
Plaj
Plajı mızdaki şezlong aralıkları güvenli fiziki mesafe kuralına göre seyrekleştirmek sureti ile yeni düzenlemeler yapılmaktadır otelimizin plaj kapasitesi son derece yeterli durumdadır
Genel Bilgilendirme
Tüm ayanikola Tatil Evleri ailesi olarak siz değerli misafirlerimize risksiz ve keyifli bir tatil geçirebilmeniz için sunduğumuz veya üretimini yapmış olduğumuz tüm malzeme ve mamüllerimiz güvenli tedarikçilerden satın alınmakta ve gereken tüm kontrol dezenfeksiyon işlemlerinden sonra tesisimize kabul edilmektedir tesisimizde depolanma ve saklanma koşulları ile üretim biçimleri son derece hijyenik ortamlarda ve kontrol altında yapılmaktadır. Koronavirüs bulaşı şartları dikkate alındığında konaklama tesisinde misafir ile misafir, çalışan ile çalışan, misafir ile çalışan ilişkilerinin son derece önemli olduğunun bilincindeyiz bu bilinçle tesisimize yapmakta olduğumuz uygulamalara ilave olarak yaptığımız ve yapacağımız yenilikler ile güvenli sağlıklı ve memnun şekilde geçireceğiniz tatillerde görüşmek dileğiyle.